fbpx
  Omlouváme se, ale s ohledem na stávající situaci ohledně šíření nákazy COVID-19, dočasně pozastavujeme naši činnost. Děkujeme za pochopení, tým The Prostor.  

TZ: The Prostor rozšiřuje spolupráci se Storefront

Tisková zpráva 08/10/2018

Praha následuje současný trend rozvoje krátkodobých komerčních pronájmů a řadí se po bok světových metropolí jako New York, Londýn, Hong Kong či Milán, kde je již v současnosti Storefront etablován. Rozvíjet obchodní příležitosti v Česku se rozhodl ve spolupráci s tuzemskou platformou The Prostor, kterou rozvíjí realitně-poradenská společnost 108 AGENCY.

Celosvětový leader v oblasti krátkodobých pronájmů komerčních prostor, americká společnost Storefront, navázal partnerství s českým start-upem The Prostor za účelem nabídnout klientům možnost netradiční prezentace jejich produktů či služeb formou originálních pop-up eventů. Cílem je představit zákazníkům novinky v nabídce, a to v neobvyklém prostředí mimo tradiční retailové prostory.  Pro společnosti z oblasti módy, designu ale například i výrobce elektroniky či automobilů představují pop-up eventy vítané rozšíření tzv. offline marketingu.

“Spolupráce se Storefront nám přináší příležitost nabídnout atraktivní pražské prostory i v globálním měřítku a napomáhá tak prezentaci zahraničních značek v České republice. Již nyní registrujeme vysoký zájem o námi nabízené prostory ze strany zahraničních subjektů, spojení sil se Storefront tak bylo pro nás logickým krokem,” uvádí Dušan Hříbal, Director The Prostor.

Storefront v současné době působí ve více než 15 světových metropolích napříč Spojenými státy, Evropou i Asií. Praha tak na starém kontinentu doplňuje Amsterdam, Milán či Paříž a Londýn. Portfolio měst se nadále dynamicky rozšiřuje. Koncept krátkodobých komerčních pronájmů je svým principem podobný populární platformě Airbnb, specializované na krátkodobé ubytování. V on-line nabídce si zájemce vybere vhodný komerční prostor dle svých požadavků a časových možností. Není přitom fixován dlouhodobostí nájemní smlouvy tak, jako tomu bývá u tradičních retailových ploch, kde smlouvy zpravidla bývají uzavírány jako víceleté. Díky tomu mohou nejen zavedené, ale i začínající společnosti otestovat trh a zájem o jejich produkty, přičemž za standardních podmínek by pro ně vlastní plocha byla finančně nedosažitelná.   

„Jsme nadšení z příležitosti nabízet Prahu v rámci stále rostoucího portfolia Storefront. Vnímáme obrovský potenciál města jak z hlediska nabídky celé řady mimořádných objektů, tak také z pohledu vysokého zájmu zákazníků o nové služby,“ uvádí Mohamed Haouache, spoluzakladatel a CEO Storefront.

V českém prostředí je výraznější vlaštovkou rozvoje konceptu pop-up švédská nábytkářská společnost IKEA, která v nedávné době otevřela ve spodní části Václavského náměstí dvoupodlažní pop-up studio zaměřené na posílení vnímání značky IKEA.

Zde si můžete prohlédnout celkovou nabídku Storefront: The Storefront

Natálie Wirth, The Prostor

Sdílet článek
Prostor na míru